Lukas Gal Photography: Blog https://www.lukasgal.com/blog en-us (C) Lukas Gal Photography (Lukas Gal Photography) Mon, 16 Mar 2020 06:38:00 GMT Mon, 16 Mar 2020 06:38:00 GMT https://www.lukasgal.com/img/s/v-12/u645086380-o603814970-50.jpg Lukas Gal Photography: Blog https://www.lukasgal.com/blog 120 80 Jorgensen Wedding Album Tina & Raphael https://www.lukasgal.com/blog/2014/8/jorgensen This album is the first in our studio. The Ivory genuine leather cover an duo cover stich. Cover stitching looks great. This small detail of these hand-made Jorgensen Album makes it something special. The Art Albumhas a square spine and unpadded cover for artistic look. These chic matted album, offering a sharp, clean cut appearance, while allowing the pages to lie flat. 

Už vo svojich fotografických začiatkoch som vedel, že ak budem odovzdávať spolu s DVD svadobný album, bude to Jorgensen. Tieto jedinečné albumy si ma získali ihneď ako som ich uvidel na internete. Získali si ma jedinečným ručným spracovaním, dokonalým sviežim a moderným dizajnom, ako aj spôsobom akým sa do týchto albumov vkladajú fotografie.

Môj albumový sen (dodať páriku album Jorgensen) sa mi splnil vďaka dvom skvelým ľuďom – Tinke a Raphaelovy, ktorým chcem týmto ešte raz poďakovať a dúfam, že album bude robiť radosť im ale aj ďalším členom rodiny a priateľom po dlhé desaťročia.

A tu je niekoľko fotografií svadobný albumu Jorgensen Tiny a Raphaela. Vychutnajte si jeho jedinečnosť.

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2014/8/jorgensen Sun, 03 Aug 2014 19:37:36 GMT
Odovzdávanie svadobných fotografií na DVD https://www.lukasgal.com/blog/2014/5/odovzd-vanie-fotografi Je škoda, že v dnešnej dobe si v našej krajine dá záležať na prezentácii svojej práce len veľmi málo svadobných fotografov. Možno je to aj tým, že klienti nie sú v tomto smere veľmi nároční. Bohužiaľ, faktom ostáva, že veľmi veľa fotografií, ktoré vznikajú nie sú nikdy vytlačené. Podľa mňa fotografia patrí na papier. Ak si odmyslíme tlač fotografií tak aj digitálne dáta sa dajú odovzdať lepšie ako len na DVD zabalenom v papierovom alebo plastovom obale. Potlač povrchu DVD je síce štýlová ale sama o sebe nezachráni faux pas v podobe čierneho plastového obalu za 3 eura. Osobne som názoru, že fotografie z takej dôležitej udalosti akou je svadba si zaslúžia aj adekvátnu prezentáciu. Či už v podobe luxusnejších obalov na DVD cez fotografie tlačené na prémiové papiere až po veľmi luxusné fotoalbumy.

Na nasledujúcich niekoľkých fotografiách by som vám rád predstavil moju verziu balenia DVD.

Základom je samozrejme krabička, ktorá chráni samotný obal na DVD a umožňuje pohodlné skladovanie vašich cenných fotografií. 

A takto to vyzerá vo vnútri.

Biela verzia obalu na dve DVD.

A takýto pekný vzor to má vo vnútri. Zatváranie je samozrejme magnetické.

Na ľavo archívne DVD so zlatou vrstvou a na pravo DVD na bežné používanie, samozrejme s potlačou :).

 

Ak čítate tento post a ste svadobný fotograf a odovzdávate klientom DVD v obyčajnom obale skúste im ponúknuť niečo lepšie. Samozrejme vyžaduje si to viacej práce ale uvidíte, milo prekvapíte seba a hlavne svojich klientov. Ak toto čítate a ste nevesta a myslíte si, že vám stačia digitálne fotografie z vášho jedinečného dňa odovzdané obyčajným spôsobom nájdite si čas a pozrite si DVD média odovzdané štýlovejšie, možno zmeníte názor :).

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2014/5/odovzd-vanie-fotografi Sat, 03 May 2014 09:45:12 GMT
Pár obrázkov, ktoré charakterizujú náš rok 2013 https://www.lukasgal.com/blog/2014/1/p-r-obr-zkov-ktor-charakterizuj-n-rok-2013 A je tu rok 2014. Je čas obzrieť sa za niektorými skvelými okamihmi roku 2013. Pripravili sme prehľad fotografií, ktoré popisujú najdôležitejšie momenty nášho roku. 

 

Ako každý rok bol aj rok 2013 plný skvelého jedla.

 

Ako vždy našlo sa pár milých objektov na fotenie.

 

Zišla sa aj rodinka.

Samozrejme aj v tomto roku boli slnečné dni.

Posúvali sme limity.

Rozmýšľalo sa nad budúcnosťou.

   

Využívali sme negatívny priestor.

 

Čelili sme výzvam zoči voči.

Samozrejme zostal čas aj na trošku zábavy.

Trávili sme čas v mestskej hromadnej doprave.

Trošku sme vylepšili pracovné nástroje.

Žili sme hudbou novej chuti.

Urobili sme pár crazy portrétov.

Točili a nahrávali.

V pohode na Pohode.

Pohoda s priateľmi.

Samozrejme máme svoje potreby.

Fotili sme kampaň pre KeepCup.

Koniec jednej etapy.

Samozrejme sa svadbovalo a to vo veľkom štýle.

   

Aké by to boli svadby bez detí.

A že bolo na tých svadbách zábavy.

Fotili sme kampaň na World New Music Days 2013. V ateliéri!!!

Boli sme na festivale World New Music Days 2013 v Košiciach.

Tvrdo sa makalo.

Zahrala aj filharmónia.

Prišli aj veľké mená.

Prišla aj televízia.

Festival mal veľký úspech.

Užívali sme si vianočné svetlá Viedne.

 

Rád by som za celý rok poďakoval ľuďom vďaka, ktorým bol tento rok neopísateľne úžasný. Určite na niekoho zabudnem tak sa prosím nehnevajte. V prvom rade by som chcel poďakovať mojej milovanej Dominike za neustálu podporu a trpezlivosť, ďalej svojim rodičom a sestre aj s jej úžasným svišťom. 

Ďalej sa chcem poďakovať priateľom, konkrétne Mirke "Fly", Palovi, Jurajovi, Irene, Ivanovi, Marianovi, Lukášovi a Leonidovi.

Veľká vďaka patrí celému Veni Academy a ISCM za možnosť podieľať sa na tak skvelej veci akou bol festival World New Music Days 2013.

Samozrejme nie menšia vďaka patrí Tatiane, Dominicovi, Martine, Raphaelovi, Lucii a Adriaanovi za to, že mi umožnili byť súčasťou ich najväčších dní.

 

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2014/1/p-r-obr-zkov-ktor-charakterizuj-n-rok-2013 Sat, 18 Jan 2014 18:36:37 GMT
ISCM Portraits https://www.lukasgal.com/blog/2013/10/iscm-portraits

]]>
(Lukas Gal Photography) Gal ISCM Lukas Photography Portraits https://www.lukasgal.com/blog/2013/10/iscm-portraits Wed, 23 Oct 2013 20:21:01 GMT
Pentax K-50 https://www.lukasgal.com/blog/2013/10/pentax-k-50 http://www.pentaxforums.com/reviews/pentax-k-50-review/introduction.html

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2013/10/pentax-k-50 Tue, 15 Oct 2013 05:45:19 GMT
Tasty Sunday Vol. 2: Nepalese Menu https://www.lukasgal.com/blog/2013/9/tasty-sunday-vol-2-nepalese-menu I love Nepalese cuisine. Today I decided to cook traditional Tarka Dal with rice, Khukura Re Pyal Tareko (Chicken Curry with Onion), Alu Acchar (Pickled Potatoes) and Tuareg Tea with Honey from Corsica and Lemon.

Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography

Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography

 

There is the recipe:

Tarka Dal with Jasmine Rice

250g chana dal (yellow dried split peas), rinsed for 1 hour
1 litre water
3 tbsp vegetable oil
1 tbsp cumin seeds
1 small onion, chopped
1 whole green chillies, pricked with a knife
2cm piece fresh ginger, peeled and cut into thin strips
3 garlic cloves, peeled and left whole
3 tomatoes
¾ tsp ground turmeric
¾ tsp garam masala
1½ tsp ground coriander
salt and freshly ground black pepper
handful chopped fresh coriander leaves

2 cups of jasmine rice

 

 1. Place the lentils and 900ml of the water into a pan, stir well and bring to the boil. Skim off any froth that forms on the surface of the water with a spoon. Cover the pan with a lid and reduce the heat to a simmer. Simmer, stirring regularly, for 35-40 minutes, or until the lentils are just tender, adding more water as necessary.
 2. When the lentils have cooked through, remove the pan from the heat and use a whisk to break down the lentils. Set the mixture aside to thicken and cool.
 3. Meanwhile, heat the oil in a pan over a medium heat. Add the cumin seeds and fry for 20-30 seconds, or until fragrant.
 4. Add the onion, chillies and ginger and fry for 4-5 minutes, or until golden-brown.
 5. Blend the garlic and tomatoes to a purée in a food processor. Add the purée to the pan and stir well to combine.
 6. Add the ground spices and 100ml/3½fl oz of water to the pan and stir well to combine. Season, to taste, with salt and simmer over a medium heat for 15-20 minutes, or until the oil from the sauce has risen to the surface of the sauce.
 7. Add the cooked lentils to the sauce and stir well, adding more water as necessary to loosen the mixture. Bring the mixture to the boil and season, to taste, with salt and freshly ground black pepper. Stir in the chopped coriander just before serving.

Khukura Re Pyal Tareko (Chicken Curry with Onion)

1,5 kg combination of chicken breasts and thighs
(well rinsed, skinned, boned, visible fat removed and cut into small square pieces)
4 tablespoons clarified butter (gheu) (or use half vegetable oil combination)
2 whole green cardamom pods, slightly cracked
2,5 cm stick cinnamon
4 cloves, head bud pinched off
1 medium cassia or bay leaf
2 medium garlic cloves, peeled and minced to a fine paste
2,5 cm piece fresh gingeroot, peeled and minced to fine paste
Salt to taste

½ teaspoon turmeric powder
2-3 medium-size white or yellow onion (halved, cored and chopped)
¼ teaspoon freshly cracked black pepper
1 teaspoon paprika powder
1½ teaspoon garam masala

Garnish
1 teaspoon crushed red pepper
some fresh cilantro (coriander) (washed well, chopped)
2 mild green chili pepper (seeded and sliced fine)

 1. Wash chicken pieces thoroughly in cold water and pat dry removing as much moisture as possible. Place them in a cutting board and remove visible fat, bone and skin. Cut into 1-inch square pieces. Set it aside.
 2. Prepare herb and spices as indicated in the ingredients and set it aside.
 3. Heat oil or(clarified butter) in a heavy-based large skillet over medium-high heat. When hot add cardamom, cloves, cassia leaves, cinnamon sticks and fry until they release a pleasant aroma.
 4. Add chicken pieces and cook until golden brown on all sides to seal the meat. Add ginger-garlic paste, salt and turmeric and continue frying until chicken is half cooked, tender and moist. At this stage of cooking the oil starts separating from the chicken, now add onion and the remaining ingredients and continue cooking, stirring continuously until onions are rich, dark brown. Adjust the heat to low to prevent burning. The finished dish should be quite dry, the onion should still hold its shape, but be soft and transparent.
 5. Remove from heat and add the garnish. Transfer to serving dish and serve hot.

 

 Alu Acchar (Pickled Potatoes)

6 large potatoes
1/4 cup sesame seeds (til)
2-3 green chillies (to taste)
1/4 tablespoon turmeric
3-4 tablespoon lemon juice
1-2 tablespoon mustard oil
1 tablespoon chili powder
coriander (cilantro) leaves (to taste)
salt according to taste

 1. Boil and peel potatoes. Chop them into cubes (1 inch).
 2. Heat the sesame seed (til) in a pan till crisp. Remove from heat and let it cool. Grind into a fine powder.
 3. Mix the powder, chili, salt, turmeric, lemon juice and mustard oil to potatoes. Mix well. Then add green chilies.  
 4. Garnish with coriander leaves and serve.

Tuareg Tea with Honey from Corsica and Lemon

5 tbs tuareg tea
1 l water (75 °C)
honey from Corsica or clasic honey
lemon juice (according tasty)

Let me know if you try it out and what you think!

]]>
(Lukas Gal Photography) Lukas Gal Photography Nepal cooking photography https://www.lukasgal.com/blog/2013/9/tasty-sunday-vol-2-nepalese-menu Sun, 15 Sep 2013 16:05:03 GMT
Tasty Sunday Vol. 1: Frangipane Tarts https://www.lukasgal.com/blog/2013/2/frangipane-tarts Have made these frangipane tarts for every occasion. It is easy and fast. 

Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography

Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography

Lukas Gal Photography

There is the recipe:

Ingredients:

6 small deep shortcrust pastry cases

1 egg

100g ground almonds

100g butter

90g golden caster sugar

1 orange

1 tablespoon vanilla paste or extract

1/2 a 350g jar of good-quality jam (raspberry, strawberry, orange, ...)

 1. Put the 6 pastry cases on a baking tray. 
 2. Make a frangipane mixture by cracking the egg into a mixing bowl and adding 100g of almonds, 100g of butter and 90g of golden caster sugar. Grate over the zest of ½ an orange and add 1 tablespoon of vanilla paste or extract. Use a spoon to mix everything together.
 3. Spoon a small teaspoon of jam into each pastry base.
 4. Top with a heaped teaspoon of frangipane, add another small teaspoon of jam, then finally another heaped teaspoon of frangipane.
 5. Put the tray in the oven on the middle shelf and set the timer for 18 minutes exactly.

Let me know if you try it out and what you think!

]]>
(Lukas Gal Photography) Lukas Gal Photography cooking photography https://www.lukasgal.com/blog/2013/2/frangipane-tarts Sun, 10 Feb 2013 15:27:13 GMT
Stockholm through the Instagram https://www.lukasgal.com/blog/2013/1/stockholm-through-instagram A few photographs from amazing trip in Stockholm

Lukas Gal Wedding Photography Lukas Gal Wedding Photography Up in the air

Lukas Gal Wedding Photography Lukas Gal Wedding Photography Lukas Gal Wedding Photography Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography Nobel Museum

Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography

Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography

Teddy Bears

Lukas Gal Photography

Dominika under chestnut tree

Lukas Gal Photography

Lukas Gal Photography

Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography

Another Teddys

Lukas Gal Photography

Lukas Gal Photography

Bikes

Lukas Gal Photography

Crazy Dominika :)

Lukas Gal Photography

Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography Goodbye Stockholm

Lukas Gal Photography Again in the air

Lukas Gal Photography

 

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2013/1/stockholm-through-instagram Mon, 28 Jan 2013 22:58:33 GMT
Veni Academy – Šamorín https://www.lukasgal.com/blog/2012/8/veni-academy-amor-n Ako fotograf Veni Academy som mal možnosť zažiť úžasný koncert na neskutočnom mieste. Synagóga v Šamoríne by bez manželov Kissovcov ostala len ruinou. Pár po návrate z kanadskej emigrácie zistil, že v Šamoríne chýba výstavná sieň. A tak sa v roku 1995 uchýlili do jednej izby svojho štvorizbového bytu a zvyšné tri izby slúžili ako výstavné miestnosti. Výstižnejší názov ako At Home Gallery nemohli vymyslieť. V tej dobe ale dostali do správy ruinu synagógy, ktorú začali renovovať a o rok v nej bola prvá výstava. 

At Home Gallery (http://www.athomegallery.org/) od tej doby sídli v tejto synagóge. Toto miesto musí na každého zapôsobiť svojou unikátnou atmosférou. Je tam cítiť nadšenie manželov Kissovcov, ich odhodlanie a vášeň. 

Slovami jeho svätosti Dalai Lamy: "We are visitors on this planet for 90 or 100 years at most. During that period, we must try to do something good, something useful, with our lives. If you contribute to other people's happiness, you will find that goal. This is the true meaning of life."

Myslím si, že Kissovcom sa podarilo nájsť tento zmysel života a veľmi veľkou mierou prispeli k pocitu šťastia druhých ľudí.

Koncert Veni Academy v týchto priestoroch podčiarkol unikátnosť tohto miesta. Akustika synagógy povzniesla tento koncert na neskutočnú úroveň.

Ďakujem manželom Kissovcom a súboru Veni Academy za tento neskutočne silný zážitok. 

Fotografie z koncertu si môžete pozrieť nižšie.

 

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2012/8/veni-academy-amor-n Wed, 01 Aug 2012 20:01:36 GMT
Neusiedl am See - It's about the light https://www.lukasgal.com/blog/2012/8/neusiedl-am-see---its-about-the-light Zopár fotografii z výletu na Neziderské jazero.

]]>
(Lukas Gal Photography) Neusiedl am See Sunset photography https://www.lukasgal.com/blog/2012/8/neusiedl-am-see---its-about-the-light Wed, 01 Aug 2012 12:17:04 GMT
Saturday Menu https://www.lukasgal.com/blog/2012/7/sathurday-menu This is my today lunch. Risotto with pancheta and peas. 

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2012/7/sathurday-menu Sat, 28 Jul 2012 18:41:17 GMT
Soňa https://www.lukasgal.com/blog/2012/7/so-a Pár novoupravených fotografií zo staršieho úžasného fotografovania so Soňou.

Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography Lukas Gal Photography

]]>
(Lukas Gal Photography) Lukas Gal Photography Portrait Photography Sona Capkova https://www.lukasgal.com/blog/2012/7/so-a Tue, 24 Jul 2012 19:06:16 GMT
VENI ACADEMY – Hviezdoslavovo námestie https://www.lukasgal.com/blog/2012/7/veni-academy-on-hviezdoslavovo-n-mestie Zopár fotografií z koncertu VENI ACADEMY na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

VENI ACADEMY Photo by Lukas Gal Photography VENI ACADEMY Photo by Lukas Gal Photography VENI ACADEMY Photo by Lukas Gal Photography VENI ACADEMY Photo by Lukas Gal Photography VENI ACADEMY Photo by Lukas Gal Photography VENI ACADEMY Photo by Lukas Gal Photography VENI ACADEMY Photo by Lukas Gal Photography VENI ACADEMY Photo by Lukas Gal Photography

 

]]>
(Lukas Gal Photography) Lukas Gal Photography Veni Academy https://www.lukasgal.com/blog/2012/7/veni-academy-on-hviezdoslavovo-n-mestie Tue, 10 Jul 2012 11:06:24 GMT
Jorgensen Albums https://www.lukasgal.com/blog/2012/5/jorgensen-albums-of-australia  

Albumy firmy Jorgensen Albums patria medzi špičku vo svetovej produkcii svadobných albumov. Firma bola založená v roku 1981. Albumy Jorgensen ponúkajú úplnú slobodu prejavu, čo umožňuje vytvoriť pre Vás albumy podľa Vašich predstáv. Pre ich inovatívny dizajn, kvalitu a servis sú albumy Jorgensen volené mnohými poprednými svetovými svadobnými fotografmi. Albumy Jorgensen sú vyrábané ručne. Na výber máte z viacerých typov albumov.
 
Albumy Pro Bound sú tradičné albumy charakteristické prírodným vzhľadom a kvalitným spracovaním. Sú vyrobené výhradne ručne
s presnosťou a starostlivosťou, tento album je vhodný pre tých, ktorí požadujú tradičný vzhľad.
 
Rada Styla kombinuje prvky Pro Bound albumov a dodáva moderný charakter. Tieto albumy predstavujú štandard v highend prezentácii.
 
Rada Art je elegantnou alternatívou k prestížnym radám albumov. Pre vytvorenie extra moderného vzhľadu sú stránky týchto albumov viazané jedinečným spôsobom, čo dáva albumom vzhľad ostrého čistého rezu a umožňuje ostať albumom plochými aj pri častom prezeraní.
Ak túžite po albume, ktorý bude vyzerať ako časopis je tu pre Vás rada Digital Album.
 
Už pri prvom stretnutí ma albumy Jorgensen učarovali svojou originalitou, ich prvotriednym vzhľadom a konečnou úrovňou kvality. Je mi potešením oznámiť Vám, že od Júna 2010 Vám prinášam tieto jedinečné albumy.
 
Pre viac informácií ma kontaktujte pomocou formulára na mojej stránke http://www.lukasgal.com/contact.html.
 

 

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2012/5/jorgensen-albums-of-australia Mon, 07 May 2012 10:48:35 GMT
VENI ACADEMY II https://www.lukasgal.com/blog/2012/5/veni-academy-ii Second session with VENI ACADEMY.

 

]]>
(Lukas Gal Photography) Music photography veni academy https://www.lukasgal.com/blog/2012/5/veni-academy-ii Mon, 07 May 2012 09:15:06 GMT
Rome Wedding https://www.lukasgal.com/blog/2012/5/rome-wedding Amazing wedding in Rome.

 

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2012/5/rome-wedding Sat, 05 May 2012 20:57:46 GMT
VENI ACADEMY https://www.lukasgal.com/blog/2012/5/veni-academy Veni Academy Veni Academy Veni Academy Veni Academy Veni Academy Veni Academy Veni Academy Veni Academy

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2012/5/veni-academy Tue, 01 May 2012 20:48:18 GMT
Bratislava trip with Dominika and Instagram https://www.lukasgal.com/blog/2012/5/bratislava-trip-with-dominika-and-instagram

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2012/5/bratislava-trip-with-dominika-and-instagram Tue, 01 May 2012 09:09:08 GMT
Lucia & Martin https://www.lukasgal.com/blog/2012/3/lucia---martin Veľmi príjemna svadba mojej kamarátky v Trnave. Počasie bolo skvelé rovnako ako ľudia.

 

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2012/3/lucia---martin Fri, 16 Mar 2012 19:42:50 GMT
Monika & Jozef https://www.lukasgal.com/blog/2012/2/monika---jozef Mal som možnosť fotografovať svadbu tejto skvelej dvojice. Jozef je môj spolužiak zo základnej školy a s jeho nastávajúcou som sa stretol osobne až na svadbe o to väčšie bolo moje prekvapenie keď som zistil, že je to sestra môjho dávneho kamaráta. Svadba mala skvelú atmosféru a ani trošku horšie počasie ju nepokazilo. Ako dôkaz prikladám pár fotografií.

 

]]>
(Lukas Gal Photography) https://www.lukasgal.com/blog/2012/2/monika---jozef Sun, 19 Feb 2012 11:50:23 GMT
Výber svadobného fotografa https://www.lukasgal.com/blog/2012/2/v-ber-svadobn-ho-fotografa  

Pri výbere svadobného fotografa je potrebné zvážiť tri dôležité faktory. Dva z nich zahŕňajú charakterové rysy jedinečné len pre daného fotografa, ktoré nie je možné skopírovať. Tretí prvok sa mení v závislosti od rôznych faktorov. Poďme sa baviť o jednotlivých faktoroch podľa ich dôležitosti.

Prvým a najdôležitejším faktorom je charakter a osobnosť jednotlivca, ktorého si najímate a pozývate na svadbu ako hosťa. Tieto charakteristiky možno nebudú prvou vecou, na ktorú budete myslieť pri najímaní fotografa, ale budú iste najdôležitejšou časťou rozhodovacieho procesu. Prvá vec, ktorú musíte rozhodnúť je, či sa vám páčia alebo nepáčia fotografie, ktoré vám fotograf ukázal. Môžete si napríklad prezerať na webe stránku za stránkou a zbavovať sa fotografov, ktorý vás svojimi obrázkami nenadchli. Určite je dôležité byť nadšený snímkami, prezentovanými fotografom. Ak ste už absolvovali stretnutie alebo ste sa rozhodli navštíviť fotografa, je to šanca, že sa zaujímate o jeho prácu, ale to nie je vždy tým najdôležitejším faktorom. Pýtate sa čo je teda dôležitejšie? Osobnosť. Teraz, keď sa nachádzate v štúdiu alebo priestore tejto osoby, musíte sa sami seba spýtať: Páči sa mi táto osoba? Cítim sa pohodlne s touto osobou? Bude sa páčiť mojim priateľom a rodine? Chcel/a by som pozvať takúto osobu na moju svadbu? Osobnosť a charakter by nemali byť úplne tou prvou vecou, ktorá rozhoduje pri pohovore s fotografom, ale je to zvyčajne jeden z bežných dôvodov, ktorý je v konečnom dôsledku rozhodujúci. Naozaj musíte dôverovať a mať rád/a fotografa, ktorý bude zodpovedný za vaše svadobné fotografie. Môžete nájsť Ansela Adamsa svadobnej fotografie, ale ak vás bude ona, či on dirigovať a vy nebudete k sebe úprimný/á, jediná osoba, ktorá bude trpieť budete vy. Pointa je, že ak sa vám fotograf z akéhokoľvek dôvodu nepozdáva, budú vaše svadobné fotografie a spomienky vyzerať ako keby sa odrážali v matnom zrkadle.

Druhým a nie menej dôležitým faktorom je fotografické oko. To ako on/ona vidí a zachytí váš svadobný deň. Táto vlastnosť oddeľuje jedného fotografa od ďalších. Je to „odtlačok prsta“ fotografa. Jeden fotograf sa môže pokúsiť kopírovať štýl iného fotografa, ale faktom zostane, že nijakí dvaja fotografi neuvidia rovnako. Ak si pozeráte práce rôznych fotografov všímajte si ako a čo vidia. Zanechali vo vás fotografie nejaké stopy? Cítite emócie? Rozprávajú príbeh? Sú umelecké a kreatívne? Ukazujú skutočnosť, sú ľudia na nich uvoľnení? Nakoniec, stretli ste sa s fotografom, ktorého obrázky vás priťahovali najviac? Zvyčajne je potrebné odpovedať na tieto otázky a konečnú otázku, kto je správny fotograf pre mňa. Pri odpovedi na túto otázku je dôležite počúvať a veriť svojmu vnútornému hlasu.

A konečne posledným rozhodujúcim faktorom býva zvyčajne cena. Strávili ste hodiny, ak nie dni vášho času rozhovormi s fotografmi a teraz ste našli pre vás perfektného fotografa. Jeho fotografie sú úžasné, on/ona je super osoba, ale váš vnútorný hlas vám poradil osobu trošku mimo váš rozpočet. Čo budete robiť? Opýtajte sa sami seba na niekoľko dôležitých otázok. Svadba skončí, čo nám zostane? Odpoveď: Vaše fotografie a vaše spomienky, všetko ostatné bude zabudnuté, jediné pripomenutie bude cez vaše fotografie. Podľa prieskumu najviac párov ľutuje výber fotografa. Nákup svadobného fotografa je ako kupovať si dom, dostanete to, čo si zaplatíte. v oboch prípadoch sú nákup a rozhodovanie o kúpe založené na emóciách. Nákup niečoho, čo stojí trochu viac ako si môžete dovoliť, je vždy múdra investícia, ktorú nebudete ľutovať, pokiaľ výberu toho čo je pre vás najlepšie venujete čas. To neznamená, že neexistujú spôsoby, ako dostať za svoje peniaze čo najviac. Jednou z možností je kúpiť si to čo chcete v rámci balíka namiesto skladania si vlastného balíka (a la cart). Ďalej je dôležité uvedomiť si koľko zaplatíte pred svadbou a koľko po svadbe. Niekedy sa balíky fotografov môžu na prvý pohľad javiť lacnejšie, a napokon po svadbe vyskočia neočakávané náklady. Nakoniec môžete minúť viac ako keby ste si vybrali fotografa, ktorý sa spočiatku javil drahší. Nerobte chybu pri výbere fotografa a nevyškrtnite ho zo svojho zoznamu len preto, že pri zisťovaní ceny prekročil vami stanovenú hranicu vyčlenenú na fotografovanie. Ak je fotografia prioritou, tak sa neuspokojte s druhým najlepším. Nájsť skvelého fotografia sa podobá na hľadanie skvelej reštaurácie. Povedzme, že zavoláte do desiatich reštaurácií a opýtate sa, „Koľko stojí vaše jedlo?“ Ak ste nemali nikdy príležitosť stretnúť sa s majiteľom, ochutnať jedlo alebo nemáte skúsenosti s atmosférou a kúzlom reštaurácie, ako môžete urobiť kvalifikované rozhodnutie? Všetky tieto veci robia veľký reštauračný zážitok. Telefonovanie vám neposkytuje rovnakú skúsenosť. Choďte ochutnať jedlo. Určite sa budete cítiť lepšie ak miniete na konci viac ako ste chceli pretože milujete vášho fotografa a vaše fotografie sú také skvelé, že ich chcete mať všetky vo vašom fotoalbume, ako keby ste dostali menej ako ste očakávali a nakoniec by ste minuli viac ako ste si vysnívali.

V konečnom dôsledku to čo oddeľuje dobré od zlého závisí od pohľadu pozorovateľa, pretože umenie je subjektívne. Uistite sa, že sa cítite skvelo s osobou, ktorú ste si najali, a že vidíte odlišnosť jeho práce. 

 

]]>
(Lukas Gal Photography) Wedding Photographer Wedding Photography https://www.lukasgal.com/blog/2012/2/v-ber-svadobn-ho-fotografa Fri, 17 Feb 2012 12:00:21 GMT